• Çar. Haz 12th, 2024

Teknoloji Gecesi

Tech Night

Rockstar Games, GTA Online yükleme süresi için bir yama yayımladı.

ByCryotherapy

Mar 17, 2021

GTA Online’a giriş ekranı süresi için yapılan test sonuçlarına göre bazı kullanıcılar yükleme sürelerinde ciddi bir azalma gördüler.

GTA Online yükleme ekranı

Yaklaşık iki hafta önce t0st adlı bir modder, Github‘a oldukça şok edici bir şey yükledi: Grand Theft Auto Online‘ın yükleme sırasındaki iki hatayı hallettiğini ve oyunun uzun yükleme sürelerini yüzde 70’e kadar düşürdüğünü iddia etti. Çalışmalarını açıkladı ve Rockstar‘a bazı tavsiyeler verdi.

Rockstar, t0st‘tan öğrendiklerinden bazılarını bir güncellemede uygulayacağını söyledi ve şimdi GTA Online için düzeltmeyi uygulayan bir yama yayımlandı ve sonuçlar hemen belli oluyor. Yükleme sürelerinde %70’e kadar azalma yaşayan kullanıcılar var.

Rockstar Games bir süre sessiz kaldı. Sonra yaptıkları açıklamada t0st‘u
doğruladılar: “t0st adındaki kullanıcı GTA Online’ın PC versiyonu için düzeltme ile yükleme süresinde kısaltma yapılabileceğini ortaya çıkarmıştır.”, dedi.

Rockstar‘ın yama ile ilgili kısa notları bir teşekkür içeriyor: “Bu güncellemenin bu kısmıyla ilgili katkılarından dolayı t0st‘e teşekkürler.”. Şirket ayrıca, Rockstar‘ın çevrimiçi oyunlarındaki güvenlik veya gizlilik sorunlarını keşfetmek için ayrılmış olan Bug Bounty programı aracılığıyla 10.000 $ ödül veriyor. Keşke emeklerinin karşılığı olarak biraz daha hatrı sayılır bir miktar düşünselerdi.

Sanki t0st‘a bundan daha fazlasını borçluyuz. Çalışmaları ile kaç insanın beklemeden dolayı harcadığı zamanı kurtardı kim bilir? Yama sayesinde, GTA Online’a geri dönmeyi hayal ettiyseniz, muhtemelen daha iyi bir zaman olmamıştır.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir