• Çar. Haz 12th, 2024

Teknoloji Gecesi

Tech Night

MSI Gaming X Slim Serisi

ByCryotherapy

Eyl 6, 2023 #gaming, #msi, #slim

MSI, NVIDIA GeForce RTX 40 serisi grafik işlemcilerle desteklenen yeni grafik kartı serisi olan GAMING SLIM ailesini duyurdu. Uzun süredir devam eden MSI GAMING serisinin en ikonik GAMING öğelerini koruyan GAMING SLIM, daha da ince ve hafif olup, esnek sistem montajına olanak tanırken yüksek performans vaat ediyor. GAMING SLIM serisi, RTX 4090, RTX 4080, RTX 4070 Ti, RTX 4070 ve RTX 4060 Ti grafik işlemcilerini barındırıyor.


NVIDIA’nın Ada Lovelace mimarisiyle desteklenen RTX 40 Serisi grafik kartları, hem oyuncular hem de yaratıcılar için benzersiz hız, yeni bir performans çağı, sürükleyici oyun, yapay zeka özellikleri ve ışık hızında içerik oluşturma olanağı sunuyor.

OYUN SLIM Ailesi

İnce Tasarım

GAMING SLIM’in hem siyah hem de beyaz versiyonları mevcut; kalın çizgiler, net kenarlar, şık görünümdeki RGB tonlar ve arka plakadaki havalandırma deliği ile GAMING özelliklerini bünyesinde barındırıyor. İnce profiline rağmen soğutma performansı ortalama düzeyde. Standart GAMING serisine göre daha düşük profildeki alüminyum yapraklar ve farklı çiplere göre daha az sayıda bakır ısı borusu ile daha düşük bir soğutma performansıyla karşımıza çıkıyor. MSI’ın mevcut nesil termal çözümü TRI FROZR 3 tarafından desteklenen soğutma sistemi, bir dış bağlantıyla bağlanan üç fan kanadı çiftine sahip TORX FAN 5.0’ı içeriyor. Bu tasarım, hava akışını alttaki güncellenmiş termal modüle yönlendiren bir çerçeve oluşturur. Sistemde ayrıca nikel kaplı bakır taban plakası ve soğutucunun kalbinde ısıyı etkili bir şekilde dağıtan 3~8 adede kadar Çekirdek Boru bulunur. Ayrıca, akış açıklığına sahip metal bir arka plaka, ısı dağılımını ve dayanıklılığı artırır.

OYUN SLIM Ailesi

Sonuç

Standart GAMING çeşitlerinden daha hafif ve daha ince olan GAMING SLIM, dar alanlarda oyun kurulumları yapan kişiler için özel olarak tasarlanmıştır. Bu, PC kasası içinde optimum hava akışı ve sirkülasyon sağlar. Ayrıca, birinci sınıf termal tasarım ve ışın izleme ve NVIDIA DLSS gibi gelişmiş özelliklerle donatıldığında, daha gerçekçi ve sürükleyici görsellerin, gelişmiş görüntü kalitesinin ve gelişmiş kare hızlarının keyfini çıkarmak daha kolaydır. Kart uzunlukları aynı olsa dahi kalınlık olarak daha ince olduğundan dolayı soğutma bloğu daha zayıf. Bu noktada standart GAMING serisine göre GAMING SLIM kartların fiyatları daha uygun olacaktır. VENTUS ve GAMING serisi arasında yer alıyor. Sıralama ise şu şekilde;

  • SUPRIM
  • GAMING
  • GAMING SLIM
  • VENTUS

Özellikler GAMING serisini hedefleyipte fiyatının yüksek olduğunu düşünenler için en ideal tercih olacak. Gün sonunda soğutma performansı GAMING serisi kadar olmasa da üç fanlı yapısı sayesinde sessiz ve nispeten serin çalışacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir