• Çar. Haz 12th, 2024

Teknoloji Gecesi

Tech Night

NFS Most Wanted (2005) Remake Geliyor

ByCryotherapy

Tem 18, 2023 #most wanted, #mw, #nfs

Bir çoğumuzun araba tutkusu Electronic Arts‘ın Need for Speed serisinden geliyor. Bu seri Underground serisi ile modifiye unsurlarını da araba severler ile buluşturunca araba yarışı dünyası farklı bir boyuta taşınmış oldu. Yıl 2003 ve Underground çıkışını yaptı. Eddie‘nin Skyline‘ı ikonik bir araçtı hatırlayanlar bilir.

EA Games, oyuncularında gönlünü fethederek Underground 2‘yi 2004 yılında çıkarttı. Oyunun grafikleri daha iyi ve açık dünya yapısıyla oyuncuları özgür bırakmasıyla çok sevildi. Tabii ki Rachel‘ın ikonik Nissan 350Z aracını da unutmamak gerek. Hal böyle olunca beklentiler iyice yükseldi ve sonrasında Most Wanted 2005 yılında çıkışını gerçekleştirdi.

Underground serisinde olduğun gibi artık gece değil gündüz yarışıyorduk ve polisler de peşimizdeydi. Polislerin eklenmesi oyuna müthiş bir heyecan katıyordu. EA Games, bu projeye o kadar önem vermişti ki, ara sahneler gerçekten de film sahnelerini aratmıyordu. Açık dünyası, modifiye unsuru ve polis kovalamacası birleşince alınan haz bir hayli üst seviyeydi. Üstüne bir de güzel bir hikayeyle gelince tadından yenmeyecek bir oyun oldu kendisi. Most Wanted‘ın ikonik aracı ise BMW M3 GTR.

Hatta EA yeni çıkarttığı çoğu oyununda bu ikonik araçlara yer vererek oyuncuların geçmişleriyle bir bağlantı kurmasını sağlıyor. Aradan yılların geçmesiyle oyuncuların bir Most Wanted benzeri yarış oyununun çıkmasını bekliyorlardı. Fakat EA yeni oyunalar çıkartsa da beklentileri maalesef karşılayamamıştı. 2022 yılında çıkış yapan Unbound ise bir nebze de olsa bu duyguları köreltmiş durumda. Gerçi şarkıları oldukça kötü.

Bundan dolayı eski çizgisine dönmek istemiş olabilirler ki Most Wanted 2005‘in Remake olarak çıkartmayı planlıyor olabilirler. Yapılan sızıntı ise Most Wanted‘ta Cross abimizin yanındaki Simone Bailly polis ablamızın twitter hesabından Remake versiyonu ile ilgili bir paylaşım yayınlandı.

Şuan için konuyla ilgili Electorinic Arts‘tan herhangi bir açıklama gelmedi. oyunun 2024‘te tanıtılacağı söyleniyor. Şayet Most Wanted Remake beklentilerin üzerinde bir kalitede çıkarsa yer yerinden oynayacaktır. Oyunun mekanikleri zamanına göre oldukça iyiydi. Teknolojinin gelişmesiyle oyunun grafik kalitesi oldukça eskidi. Günümüz grafikleriyle ve birkaç yenilikle beraber gelirse fazlasıyla yeterli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir