• Çar. Haz 12th, 2024

Teknoloji Gecesi

Tech Night

EA Play Xbox Game Pass PC Oyuncuları için nihayet geliyor

ByCryotherapy

Mar 17, 2021

Xbox Game Pass

Aylar önce konsol için çıktıktan sonra, Microsoft PC için ise yarın aktif olacağını açıkladı. 18 Mart’tan itibaren, Game Pass PC ve Game Pass Ultimate aboneleri ek ücret ödemeden devasa bir EA oyunları kataloğunu kullanabilir.

Gecikmenin sebebi ise PC kullanıcıları için geliştirme sürecinden dolayı. Microsoft’un dediğine göre Game Pass ekibi EA Play için daha iyi bir Xbox uygulaması sağlamak için çalışmış. Ekip, uygulamanın sorunsuz bir şekilde hizmet vereceği sonucuna daha yeni ulaştı.

Nasıl Kullanabiliriz?

İlk önce EA masaüstü uygulamasını indirmelisiniz. Daha sonra Xbox hesabınız ile EA hesabınızı bağlamalısınız ve Xbox uygulaması kurulum sürecini takip etmeniz gerekiyor. Kurulumu tamamlandıktan ve bağlantıyı sağlandıktan sonra tüm EA Play kitaplığına erişebilir ve arkadaşlarınızla bağlantı kurabilirsiniz.

EA Play nedir?

Tüm bunların ne anlama geldiğini düşünüyorsanız sadece daha fazla oyuna hazır olun. EA Play, eskiden konsolda EA Access ve PC’de Origin Access olarak bilinen bir abonelik hizmetiydi. Origin Access, beş yılı aşkın bir süredir PC’de geniş oyun kitaplığına erişim sağlayan bir üyelik sistemidir.

Artık EA Play, PC ve konsolda markalaştı. Bu entegrasyon çok fazla olanak sağlıyor. Aboneler, Star Wars Jedi: Fallen Order, Star Wars Squadrons ve The Sims 4 dahil olmak üzere EA’nın kasasından 60’tan fazla oyuna erişebilecekler. Ayrıca EA oyunlarının dijital satın alımlarında indirimler kazanabilecekler. Madden 21 ve Apex Legends gibi oyunlar için aylık oyun içi ödüller abonelere sağlanacaktır.

Elbette EA Play seçeneklerinden olan Pro versiyonu PC’de yok ancak PC için standart sürümü mevcut.

EA Play oyunları, yarın, 18 Mart’ta Game Pass PC ve Game Pass Ultimate kitaplıklarında bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir