• Çar. Haz 12th, 2024

Teknoloji Gecesi

Tech Night

Terraria ’nın 35 Milyon Satışlık Başarısı

ByCryotherapy

Mar 22, 2021

Terraria

Hayatta kalma veya eşya üretme gibi oyunlarını seviyorsanız Terraria oynamanızı tavsiye ederim. Terraria, platformlarda toplam 35 milyondan fazla satışa ulaşarak bir adım daha ileri gitti. Bu kopyaların 17,2 milyonu bilgisayarda, 8,5 milyonu konsolda ve 9,3 milyonu mobil cihazlarda satıldı. Gerçekten güzel bir başarı. Ayrıca bu başarı, 30 milyon satışı aştıktan bir yıldan daha kısa bir süre sonra gerçekleşti. Bu da Valheim gibi yeni gelenlerin hayatta kalma konusunda atmosferinin büyüleyici olmasına rağmen, Terraria’nın tuhaf dünyası hala hızlı bir şekilde oyuncularını büyülediğini gösteriyor.

Terraria, arkadaşlarla birlikte oynamak için iyi bir seçenek. Öte yandan garip ışıklandırma ve değişik, sıra dışı bir atmosfer eşliğinde dünyanın derinliklerinde arama yapmanızı, büyük patronlarla savaşmanız ve daha fazla keşif deneyimlemenize olanak sağlar. Minecraft gibi, en iyi deneyimlerin çoğunu, kendi özel sunucunuzu kurarak ve standart seçeneklerin ötesinde kuralları kendinize göre ayarlayarak elde edebilirsiniz.

Tabi ki her oyun gibi düzeltilebilir yönleri var. Mesela savaş ve kontroller biraz daha iyileştirilebilir. Diğer yandan bu hatalarını neredeyse sonsuz sayıda eşya ve rastgele oluşturulmuş dünyalar ile telafi ediyor gibi gözüküyor. Pek çok oyun, senaryolu bir deneyimle elini tutmaya çalışıyor. Ancak Terraria’da, yaratmanın erdemlerini hissediyorsunuz. Terraria 8 yılı aştı ve hala güçlenmeye devam ediyor.

Terraria, o zamandan beri birçok önemli güncelleme yaptı. Bunlar; keşfedilecek yeni birbirinden farklı ve başarılı yerler ekleyen güncellemeler, üstesinden gelinmesi gereken dev patronlar ve hatta evinize eklemek için harika aksesuarlar gibi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir