• Çar. Haz 12th, 2024

Teknoloji Gecesi

Tech Night

WhatsApp’ın çalışmayacağı telefon sürümleri belli oldu

ByCryotherapy

Mar 20, 2021

Sende bir sabah kalktığında telefonunu açıp Whatsapp’a baktığında kullanamadığını görünce telaş etme. Çünkü yalnız olmayacaksın. Sende telefonunun ayarlarına girip telefon hakkında bölümüne girerek yazılım bilgileri kısmından yazılım sürümünü kontrol edebilirsin.

5 Milyardan fazla kullanıcısı olan internet aracılığıyla sınırsız ve ücretsiz mesajlaşabildiğimiz WhatsApp bazı telefon sürümlerine kapanıyor. Akıllı telefonlar için geliştirilen anlık mesajlaşma, arama ve haberleşme imkanı sağlayan WhatsApp artk bazı Iphone telefonlarını desteklemeyecek. iOS 9 altı sürüme sahip ıphone kullanıcılarının 2021 yılı itibari ile WhatsApp desteğini kaybedecek. Android tarafında ise 4.0.3 sürümünün altı telefonlar için maalesef ki artık WhatsApp çalışmayacak.

Desteklenen IPHONE cihazlar hakkında

iPhone’da WhatsApp’ı kullanabilmek için iOS 10 veya daha güncel bir iOS sürümü gerekir. JioPhone ve JioPhone 2 dahil olmak üzere KaiOS 2.5.1 veya daha güncel bir KaiOS sürümü yüklü belirli telefonlar kullanabilir. WhatsApp Jailbreak uygulanmış veya kilitsiz cihazların kullanımını açık bir biçimde kısıtlamıyor. Ancak bu değişiklikler cihazın işlevselliğini etkileyebiliyor. iPhone işletim sisteminin değiştirilmiş sürümlerini kullanan cihazlar bu yüzden desteklenmiyor.

Desteklenen Android cihazlar hakkında

OS 4.0.3 veya daha güncel bir Android sürümü yüklü telefonlar WhatsApp kullanabilecektir. Doğrulama işlemi sırasında SMS veya arama alabilen Android telefonların kullanımında herhangi bir problen olmamaktadır. Fakat WhatsApp aktif bir SIM kartı olan Android tabletler için sınırlı destek sunuyor ve sadece Wi-Fi bağlantısına sahip olan cihazları desteklemiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir