• Çar. Haz 12th, 2024

Teknoloji Gecesi

Tech Night

NVIDIA GeForce NOW servisinin fiyatı belli oldu

Dolar kuru, üretim sorunları, parça teminindeki zorluk derken aradığımız donanımı uygun fiyatlara bulamaz olduk. Bu nokta da NVIDIA şirketi GeForce NOW hizmetiyle karşımıza çıktı. Her platformda oyun oynamamıza imkan sağlayan bir bulut hizmeti.

Pahalı donanımlara tonlarca bütçe ayırmak tarihe karışıyor. Elimizdeki çok eski bir bilgisayar veya tableti gönül rahatlığıyla kullanabiliriz. İstediğimiz oyunu üst düzey grafiklerde oynayıp eğlenceli vakit geçirmek kulağa çok hoş geliyor. Servisin kullanıma açılmasıyla birlikte rağbette bir hayli fazla oldu. Ne yazık ki ülkemizden erişimi olumsuz yönde etkileyen Faktörler de mevcut. İnternet alt yapısı, kullanıcı ve sunucu arasındaki erişim süreleri fazla olunca beklentiler de azalmaya başladı. Yüksek grafikli oyunları kütüphanemizde olmak şartıyla oynayabiliyor ekran kartı, işlemci gibi bileşenlere bütçe ayırmamıza gerek kalmıyor.

Türk kullanıcılarının yüksek gecikme süreleri nedeniyle GeForce NOW sunucuları Türkiye’de hizmete geçti. Fiber alt yapının da desteğiyle Turkcell’in Game+ hizmetiyle düşük gecikmeli olarak bizlere sunuluyor. Aslında tam da istediğimiz şey de buydu. Herkesin aklındaysa ücretler nasıl olacağıydı. Bu noktada oyuncular biraz üzülecekler.

Yabancı firmaların ülkemizin satın alım gücüne göre fiyat belirlerken yerli firmaların bu tarzda yaklaşımda bulunmamaları kullanıcıyı kazanmak yerine kaybettirecektir. Steam, Epic Games gibi firmalar örnek gösterilebilir.

Turkcell, Lansman fiyatı 3 aylık 149,40 TL, üç aylık süre geçtiğinde ise fiyat 74,9 TL olarak açıkladı. Fiyatların bir nebze düşürülmesi gerek. Ücretsiz bir şekilde deneyimlemeniz için de bir pakette mevcut. Ücretsiz paketin bazı dezavantajları da var. Sunucuya erişmek için bazı zamanlar beklemek zorunda kalabilirsiniz. Bu pakette süre kısıtlamasının yanı sıra ışın izleme teknolojisinde de mahrum kalıyorsunuz. Ayrıca Sadece 1 saatlik oyun deneyiminden sonra sunucudan erişiminiz kesiliyor. Eğer deneyiminiz olumlu ise ücreti paket satın alarak hizmete kesintisiz bir şekilde devam edebiliyorsunuz.

Umarım İlerleyen zamanlarda daha iyi bir fiyat politikasıyla karşımıza çıkıp oyuncuların yüzünü güldürebilirler. Hizmet, 15 Mart’ta kullanıcılara erişimi açılacak. NVIDIA GeForce NOW hizmetini deneyimlemek ve bu hizmet hakkında bilgi almak istiyorsanız alttaki linke tıklayarak siteye ulaşabilirsiniz.

https://ay.live/ffZ6

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir