• Çar. Haz 12th, 2024

Teknoloji Gecesi

Tech Night

Dünyanın En Çok İndirilen Uygulamaları!

Bir araştırma şirketi, Nisan ayı için edindiği verileri paylaştı. 59 milyon indirmeyle TikTok, dünya genelinde en çok indirilen uygulama oldu. App Store’ da zirvede olan Tiktok, Android’de ise ikinci sırada yer aldı. İlk 10’da Facebook’ a ait 4 uygulama yer alıyor.  

Sensor Tower adlı araştırma şirketinin Nisan 2021’e ait paylaştığı uygulama verilerine göre, TikTok uygulaması bir ay içerisinde 59 milyondan fazla indirilerek ilk sıraya yerleşti.

İlk 10’da 4 uygulama ile öne çıkan Facebook grubu; Facebook, İnstagram, Whatsapp ve Messenger uygulamalarıyla ilk beşin kalan dört sırasını ele geçirmiş durumda. İlk 10’ da yer alan diğer uygulamalar ise sırasıyla, Snapchat, Zoom, Telegram, CapCut ve Google Meet oldu. Populer uygulamalar dışında göze çarpan, ZOOM, Google Meet gibi uygulamaların ilk 10’a girmesinde pandeminin etkisi göze çarpıyor.  Birçok sektörün homeoffice çalışma sistemine geçmesinin etkisi kaçınılmaz kalıyor. 

İşletim sistemi tabanlı sıralamalar da çok farklılık göstermiyor. App Store’ da en çok indirilen 10 uygulama sırasıyla; Tiktok, Youtube, Instagram, Whatsapp, Messenger, Capcut, Gmail ve Google Maps oldu.

Google Play’de indirilen uygulamalar sırasıyla şöyle; Facebook, Tiktok, Instagram, Snapchat, Whatsapp, Messenger, ZOOM, Telegram, Google Meet ve Hotstar.

Araştırma şirketinin yaptığı bu çalışma oyunları kapsamıyor. Oyunlar için ayrı bir listenin yapıldığı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir