• Çar. Haz 12th, 2024

Teknoloji Gecesi

Tech Night

Karşınızda ASRock RX 6700 XT Grafik Kartı Serisi

ByCryotherapy

Mar 12, 2021

RX 6700 XT’nin bu ayki sürümlerinin çıkması gecikti. Bundan dolayı oyuncular modellerin raflara çıkacağı günü iple çekiyor. ASRock bugün RX 6700 XT için çıkacak ürün serisini açıklamaya karar verdi. Ayrıca oyuncuların arzu ettiği soğutmasına, saat hızlarına ve estetiğe göre seçim yapabileceği çeşitli seçenekler var.

ASRock’ın RX 6700 XT sürümleri, markayı bilen müşterilerini şaşırtmayacaktır. Phantom Gaming OC, Challenger PRO OC, Challenger D ürünlerini inceleyeceğiz.

Hepsi üç DisplayPort 1.4 bağlantı noktası ve bir HDMI 2.1 bağlantı noktası bulunduruyor. Öte yandan HDMI 2.1 bağlantısından yararlanarak eski oyunlarda 1080p çözünürlükte 360 fps’ye kadar ulaşmak mümkün.

AMD RX 6700 XT Phantom Gaming OC

Phantom Gaming OC

Dikkat çekilmesi gereken ilk ve en belirgin şey, bu modelin özelleştirilebilir iki RGB ile birlikte gelmesi. Ayrıca merkezi fan ve küçük bir LED ekran, Polychrome SYNC yazılımı aracılığıyla ayar yapılabiliyor. Üstelik bu kartla ilgili harika olan şey, ışık gösterisinden sıkılırsanız onları kapatmak sadece tek bir düğme ile yapabilirsiniz. Bunun yanında agresif tarzdaki grafik kartlarını sevenler için kesinlikle ilgi çekici bir kart.

Gelgelelim bu model en yüksek saat hızlarına sahip olmalı ve ayrıca bu saat hızlarını desteklemek için gelişmiş soğutma sistemi bulunmalıdır. Bu kartta ısı borusu kurulumunun tam olarak nasıl göründüğünü söyleyemeyiz. Ancak tasarım boyunca; üçlü fanlar ve bol miktarda havalandırma yuvası bulunuyor. Kartın boyutlarına bir göz atalım; 305 mm uzunluğunda ve 2.75 slot yer kaplıyor. ASRock, bu kart için 700 W bir güç kaynağı önermektedir.

AMD RX 6700 XT Challenger PRO OC

Challenger PRO OC

Seviyeyi bir level düşürüyoruz. Evet şimdiki kartımız Challenger PRO OC. Bu model sade ve şık bir görünümle karşımızda. Eğer OC düşünüyorsanız ve uygun fiyat arıyorsanız bu kart sizin için iyi bir seçenektir. Tam OC rakamlarını bilmesekte, Phantom Gaming OC ile aynı 700W PSU önerisiyle geliyor.

Aynı zamanda, daha standart bir soğutucuyla birlikte üçlü fan tasarımına sahip. Kısmen görünen bakır ısı borularını dert etmezseniz oldukça çekici bir ürün. Kart 303 mm uzunluğunda ve 2 slot yer kaplıyor.

AMD RX 6700 XT Challenger D

Challenger D

Şimdiki modelimiz giriş seviyesidir. Sadece basit bir şey istiyorsanız göz atmanızı tavsiye ederim. Bununla birlikte Challenger D, iki fanlı daha küçük bir soğutucuya sahiptir ve yalnızca 269 mm uzunluğundadır. Ayrıca dikkat edilmesi gerekilen bir diğer konu bakır borularının çok açıkta olması. Son olarak PC’nizi şık bir şekilde tasarlamak istiyorsanız çok iyi bir seçenek olmayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir